Wpisy

 • środa, 23 kwietnia 2014
  • Niecodzienne przedmioty użytkowe.

   Zdarza się, że przedmioty użytkowe, które wszyscy znamy w nowych odsłonach mają wyjątkowe kształty. Nie dotyczy to tylko wazonów czy innych akcesoriów kuchennych, ale nawet zegarków, czyli przedmiotów, które od wielu lat uchodzą za eleganckie i renomowane.

   Co powiecie na takie modele?

   Zdjęcia pochodzą ze sklepu: http://www.zegarkistyle.pl/pattic-c-660.html

    

   Takie zegarki z pewnością spodobają się osobom, które do tej pory uważały takie dodatki za nudne i niepotrzebne. Teraz można mieć fajne akcesoria na rękach, które nie dość, że świetnie wyglądają to jeszcze pokazują nam czas.


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ernesthaiku
   Czas publikacji:
   środa, 23 kwietnia 2014 13:54
 • środa, 14 sierpnia 2013
  • Martwa natura

   Pojęcie sztuki jest bardzo szerokie, można śmiało powiedzieć, że sztuką jest wszystko co nas otacza. Dla każdego z nas artystyczny wyraz może mieć kawałek jakiejś tkaniny czy rzeźba z muzeum. To co jest bardzo powszechne to martwa natura, takie zdjęcia czy obrazy zdobią ściany w naszych salonach i co najważniejsze nie trzeba od razu wydawać mnóstwa pieniędzy na dzieło jakiegoś znanego artysty, każdy z nas może zrobić sobie taką fotografię, którą następnie powiększy i powiesi na ścianie w swoim domu.


   Jeżeli mamy ochotę wykonać taki projekt to przede wszystkim powinniśmy liczyć na własny gust i na swoją wyobraźnię. Co to dla jednych będzie brzydkim kaczątkiem dla innych może być przepięknym łabędziem, dlatego też nie patrz na zdanie innych i daj się ponieść wyobraźni.


   A jak wykonać takie artystyczne zdjęcie? Nic bardziej prostszego, weźmy na przykład kilka naszych ulubionych owoców. Ułóżmy je w artystycznym nieładzie, ustawy dobre światło, usuńmy wszystko z drugiego planu i pstrykajmy. Zdjęcia mogą być robione pod różnym kątem i z różnej odległości. Taka wykonana przez nas fotka, wywołana i oprawiona w ramki może na przykład zawisnąć w naszej kuchni. Poza tym przepięknie fotografują się także wszelkie krajobrazy, możemy na przykład pokusić się o zrobienie fotek z tego samego ujęcia, ale za to o różnych porach dnia.


   Jeśli natomiast chodzi o malowanie to ta pasja wymaga od nas o wiele większej cierpliwości oraz sporych umiejętności. Co prawda nie musimy dokładnie odwzorowywać rzeczywistości nie mniej jednak powinniśmy trzymać się pewnych norm. Malowanie wymaga czasu i nie wolno nam spoglądać co chwila na zegarek bo z obrazu malowanego w pośpiechu nic nam nie wyjdzie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Martwa natura”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ernesthaiku
   Czas publikacji:
   środa, 14 sierpnia 2013 16:51
 • wtorek, 02 lipca 2013
  • Kim jest artysta

   Na miano artysty we współczesnym świecie zasługuje praktycznie każdy kto na co dzień zajmuje się jakimś rodzajem sztuki. Bez względu na to czy jest to malarstwo, rzeźbiarstwo czy jakieś rękodzieło takie osoby nazywa się powszechnie artystami. 

   Według definicji artysta to osoba, która zajmuje się wytwarzaniem materialnych lub niematerialnych rzeczy według własnych koncepcji. Odróżnić go można od rzemieślnika tym, że artysta nie powiela jakichś schematów tylko tworzy za pomocą swojego umysłu.  

   Współczesny artysta działa w wielu dziedzinach, nie jest to tylko malarz czy muzyk, ale także grafik komputerowy, rzeźbiarz, jubiler, architekt, zegarmistrz, fotografik czy aktor. A dla Was kim jest artysta?

   Czy osoba, która zajmuje się na co dzień wyrabianiem biżuterii może nosić miano artysty? Moim zdaniem tak, w końcu do takich prac trzeba posiadać jakieś zdolności manualne. Trzeba mieć swoją koncepcję i powinno się być niepowtarzalnym. Nie wolno niczego kopiować, liczy się indywidualizm. Takie na przykład kolczyki można wykonywać z różnego rodzaju materiałów, nie musi to być złoto czy srebro. Może to być stal szlachetna, drewno, plastik czy nawet filc. Najważniejszy jest pomysł a tego współczesnym artystom nie można odmówić.

   Na miano artysty zasługuje także osoba, która zajmuje się tworzeniem awangardowych instalacji. Pomysły na takie projekty można czerpać głównie z życia, na pewno nie jeden raz spotkaliśmy osobę, która wytwarza coś z plastikowych butelek, kapsli czy drewnianych palet i wieszaków. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Kim jest artysta”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ernesthaiku
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lipca 2013 10:56
  • Nowoczesna sztuka ulicy

   Kiedy mamy na myśli sztukę to przychodzą nam do głowy obrazy, rzeźby czy fotografie. Chociaż niewielu z nas na co dzień pasjonuje się malarstwem to zapytani o popularnych artystów możemy bez wahania wymienić kilka znanych nazwisk. Każdy z nas kojarzy takie postaci jak: Salvador Dali, Vincent Van Gogh czy Pablo Picasso.

   Ale czy sztuką możemy nazwać także artystów ulicznych, którzy na co dzień zajmują się na przykład graffiti? Jest to zdecydowanie nowoczesna sztuka, która wychodzi poza wszelkie ramy, a to jak ją odbieramy zależy tylko i wyłącznie od nas.

   A cóż to takiego jest graffiti? Z pewnością nie jeden raz widzieliśmy fantazyjnie wymalowane mury i ściany budynków, wszystko to co malowane jest w przestrzeni publicznej i to co wykonywane jest za pomocą różnych technik możemy nazwać graffiti. Zazwyczaj taki rodzaj sztuki wykonywany jest anonimowo, rzadko kiedy osoby się tym zajmujące mają zgodę właściciela budynku. Dlatego też grafficiarze uważani są często za wandali. Jednak z ich prac można zawsze odczytać jakieś przesłanie. Trzeba też przyznać, że taka sztuka jest bardzo efektowna i że wymaga sporych umiejętności. 

   Jedną z osób która zaczynała jako grafficiarz był niejaki Banksy, jest to brytyjski artysta którego prace pojawiają się na ulicach Londynu i w wielu miastach na całym świecie. Obecnie termin Banksy określa kogoś kto zajmuje się w zabawny sposób odzwierciedlaniem rzeczywistości. Jest to sztuka graficzna, która łączy ze sobą elementy graffiti oraz techniki szablonowej. Umiejscowienie tych prac jest dosyć ryzykowne jednak dzięki temu jest bardzo zauważalne. Banksy często maluje hasła związane z polityką, które komentują rzeczywistość. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ernesthaiku
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lipca 2013 10:55
  • Internetowe galerie sztuki

   Sztuka przez duże S powoli zaczyna wychodzić już z muzeów i wkracza na polskie salony. Coraz więcej osób chętnie odwiedza znane galerie, uczęszcza na wystawy i koncerty a także zajmuje się na co dzień kolekcjonowaniem przeróżnych dzieł. Co prawda takie hobby nie jest najtańsze, jednak dla pasjonatów nie liczy się cena tylko merytoryczny przekaz.

   Jeżeli Ty również interesujesz się współczesną i tradycyjną sztuką i jeśli nie mieszkać w miejscu gdzie nie mam muzeów i galerii to różne dzieła możesz kupować i podziwiać dzięki internetowym galeriom sztuki. Jak wiadomo internet jest bardzo powszechnym wynalazkiem naszych czasów, dzięki niemu możesz nie tylko kontaktować się z ludźmi z drugiego końca świata, ale także opłacać rachunki i robić zakupy. Ja polecam wszystkich przegląd najbardziej popularnych internetowych galerii sztuki współczesnej. Można w nich kupić nie tylko obrazy, ale także fotografie, grafiki oraz rzeźby czy całe instalacje.

   I tak na przykład internetowa galeria sztuki „Limited Edition” została założona przez trójkę młodych ludzi, to oni dzięki swojej przedsiębiorczości i pasji gromadzą obrazy znanych malarzy i prace fotografików i rzeźbiarzy. Można tam kupić między innymi obrazy Salvadora Dali, czy zdjęcia znanego fotografika Mateusza Torbusa. 

   Druga bardzo popularna galeria sztuki internetowej to „Art Power”, można tam znaleźć mnóstwo prac artystów młodego i średniego pokolenia. Ceny obrazów czy grafik zaczynają się już od czterystu złotych. Najważniejszym przesłaniem takich miejsc jest promowanie sztuki współczesnej.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Internetowe galerie sztuki”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ernesthaiku
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lipca 2013 10:51

Zakładki

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa